O inwestycji

DCIM100MEDIADJI_0280.JPG

 

INWESTOR obecnie realizuje adaptację kompleksu dawnej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu na cele mieszkalno-usługowe. W miejsce dawnej szkoły powstanie osiedle mieszkaniowe 3-budynkowe, ogrodzone i monitorowane, z miejscami postojowymi oraz terenem zielonym wokół. W budynku od strony Al. H. Sienkiewicza znajdować się będą również lokale usługowe.

Osiedle zaprojektowano w nowoczesnym stylu. Wszystkie obiekty będą stanowiły architektonicznie spójną i funkcjonalną całość. Dążąc do sprostania coraz to wyższym standardom, nasze obiekty wyposażamy w elementy, bez których budynki mieszkalne wielorodzinne nie spełniłyby oczekiwań mieszkańców. Są to między innymi: cichobieżne windy hydrauliczne, węzły cieplne z pełną automatyką, nowoczesne instalacje wewnętrzne, liczniki zużycia wody i ciepła na każdy lokal, przegrody o odpowiedniej izolacyjności akustycznej i cieplnej, stolarka okienna drewniana energooszczędna, zmiękczacze wody, domofony, kamery, nowoczesne i przestronne balkony, komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe. Mieszkania projektujemy nowoczesne, przestronne i dobrze doświetlone. Lokale mieszkalne przekazujemy w stanie deweloperskim do indywidualnego wykończenia przez właściciela.

Otoczenie budynków stanowi ogrodzony teren, dający bezpieczeństwo i spokój mieszkańcom. Dodatkowy atut osiedla stanowi również park graniczący z nieruchomością, z którego korzystać będą mogli wyłącznie mieszkańcy osiedla. Zapewnia to możliwość relaksu na łonie natury, bez strachu o nadjeżdżający samochód i bez ryzyka nieproszonych gości.

Realizację inwestycji podzielono na etapy. Najpierw przygotowano teren pod inwestycję, wyburzając „Okrąglak” oraz przyległe do niego obiekty. Następnie scalono działki i podzielono je zgodnie z koncepcją etapów inwestycji.

 

I ETAP

I etap polegał na gruntownej przebudowie i nadbudowie budynku dawnego rektoratu, znajdującego się w południowej części działki przy ul. Akademickiej 3. Powstało 15 mieszkań o powierzchniach 45, 50, 80, 96 m2. Przy obiekcie wykonano zagospodarowanie w postaci terenu zielonego, chodników i drogi dojazdowej do garaży z kostki betonowej, oświetlenia terenu, odnowienia garaży i ogrodzenia wokół wraz z domofonem, kamerami i bramą automatyczną.

Budynek oddano do użytkowania w grudniu 2016 roku. Za powyższą inwestycję firma uzyskała dyplom uczestnictwa w I etapie krajowego konkursu Modernizacja Roku 2016.

II ETAP

II etap polegał na budowie nowego budynku wielorodzinnego z garażami w piwnicy i parterze, znajdującego się na środku działki przy ul. Akademickiej 1, w miejsce dawnego „Okrąglaka” i centrum uczelnianego. Garaże są przeznaczone dla mieszkańców wszystkich budynków, a ponad garażami znajdują się 3 kondygnacje z 21 mieszkaniami o powierzchniach 40, 50, 55, 65, 70, 75 i 80 m2. Obiekt usytuowaliśmy wzdłuż granicy z parkiem i kościołem św. Leonarda. Przy obiekcie wykonano zagospodarowanie w postaci terenu zielonego, chodników i drogi dojazdowej do garaży z kostki betonowej, oświetlenia terenu, ogrodzenia wokół wraz z domofonem, kamerami i bramą automatyczną.

Budynek oddano do użytkowania w lutym 2019 roku.

III ETAP

III etap polega na wyburzeniu dawnego budynku głównego, znajdującego się przy Al. H. Sienkiewicza 1, od strony północnej działki i budowie nowego budynku. W obiekcie powstaną przestronne mieszkania na trzech kondygnacjach, natomiast na parterze będą znajdowały się lokale usługowe z niezależnym wejściem.

Przybliżony termin oddania – połowa 2021 roku.